KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14965209
*
nr 1496 5209
Tore Palm
(f. 1933), Sverige
Segelbåtar. Signerad. Akvarell, 46x63 cm, yttermått inklusive ram: 53x70 cm
Tore Palm, svensk bildkonstnär född 1933.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 oktober 2022
kl 18:53:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/10 15:57:19
1
300 kr
12/10 12:16:09
2
500 kr
17/10 15:25:30
3
400 kr
17/10 15:25:30
2
450 kr (Budbetjänt)
17/10 15:25:36
3
500 kr
17/10 15:25:36
2
500 kr (Budbetjänt)
17/10 15:25:42
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller marin marinmotiv segelbåt segelbåtar segelfartyg segelskuta segelskutor svensk konstnär svenska konstnärer sverige tore palm vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:20
-
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:36
-
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:24
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:06
*
Tore Palm
Tore Palm, svensk bildkonstnär född 1933.
Läs om budbetjänten
nr 1496 5209
Tore Palm
(f. 1933), Sverige
Segelbåtar. Signerad. Akvarell, 46x63 cm, yttermått inklusive ram: 53x70 cm
Tore Palm, svensk bildkonstnär född 1933.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 oktober 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/10 15:57:19 | 1 | 300 kr |
12/10 12:16:09 | 2 | 500 kr |
17/10 15:25:30 | 3 | 400 kr |
17/10 15:25:30 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
17/10 15:25:36 | 3 | 500 kr |
17/10 15:25:36 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
17/10 15:25:42 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller marin marinmotiv segelbåt segelbåtar segelfartyg segelskuta segelskutor svensk konstnär svenska konstnärer sverige tore palm vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:20 -
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:36 -
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:24 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:06